Ribolov

Muharjenju so rekli perjančenje, vaba je bila vada
Leta 1937, torej pred 85 leti in malo pred začetkom druge svetovne vojne, je v Ljubljani izšel Lovsko-ribiški slovar avtorja dr. Janka Lokarja. 18 strani od 124, kolikor jih je v slovarju, je namenjenih ribolovu. Avtor vpeljuje slovensko izrazoslovje, slikovno prikaže ribiško opremo, vabe, ribiške vozle in zunanjo zgradbo ribjega telesa. Knjiga je zanimiva za vse zbiralce ribiškega tiska, kaže pa nam tudi, kakšno ribiško izrazoslovje so uporabljali v tistih časih. Kako se je sicer to za ribiče pomembno področje razvijalo in spreminjalo skozi čas?
Lov

O lovu na konjih
Lov na konjih pri nas ni nekaj običajnega, saj se ni nikoli uspel uveljaviti, je pa zato toliko bolj priljubljen v nekaterih deželah zahodno od nas, predvsem v Franciji in Angliji.
Outdoor

V zraku je veliko cvetnega prahu
V zraku je veliko cvetnega prahu – zagotovo ste ga opazili na oknih, avtomobilih in izdelkih za vsakdanjo rabo, če se za vsaj nekaj minut usedete na prosto. Zakaj ga je letos več kot v preteklih letih?
Recepti

Dišeči cvetovi akacije so tudi odlična sladica
V teh dneh obilno cveti akacija. Njene dehteče cvetove rade obiskujejo čebele, a le redki ljudje si jih privoščijo tudi kot sladico. Kako?
Okolje

Največji kres na svetu je …
Največji kres na svetu so leta 2007 postavili pri Sevnici. Kopica lesa je v višino merila 43,44 m visoko, kar je podobno 10-nadstropni stolpnici. Ker je bila količina goreče lesne mase tako zelo velika, so morale kres varovati številne gasilske enote.